Smolka a Sádovský míří na vrcholné atletické akce

Ikona kalendář

1.6.2024 - sobota

Dva atleti Hvězdy Pardubice se aktuálně chystají na velké mezinárodní atletické šampionáty. Adam Smolka se představí na Mistrovství Evropy v Římě a Jáchyma Sádovského čeká Mistrovství světa juniorů v Limě.

Překážkář Adam Smolka fuguruje v nominaci 52 atletů, které Český atletický svaz vysílá na evropský šampionát na Říma. Ten se, vzhledem k olympijské sezóně, uskuteční dříve než obvykle. Konkrétně v termínu od 7. do 12. června. Adama čeká rozběh na 400 metrů překážek v neděli 9.6. od 13:20. Živý přenos z Říma bude vysílat ČT sport.

Svěřenec Jiřího Kmínka si místo mezi 36 nejlepšími evropskými překážkáři zajistil skrze pořadí v rankingu. Do něj nasbíral cenné body vítězstvím na Horst Mandl Memoriálu v Grazu (50,65) a Puma mítinku v německém Wetzlaru (51,24). Další body i kvalitní čas 50,04 přidal na tradičním P-T-S mítinku v Banské Bystrici. Mistroství Evropy bude pro Adama další velkou akcí po loňské premiéře na Světových Univerzitních hrách v Číně. Tam se mu povedlo postoupit z rozběhu a zaběhnout si semifinále.

Adam Smolka atletika

Famózní úvod do sezóny má za sebou kladivář Jáchym Sádovský. Na prvních závodech opakovaně ukázal, že limit na Světový juniorský šampionát (70,00) rozhodně je v jeho silách. Dvakrát se mu podařilo na centimetr zopakovat výkon 68,50 a bylo jen otázkou času, než se mu podaří trefit ten správný pokus. To se mu povedlo na sobotních Krajských přeborech na domácím stadionu na Dukle, kde hned 2x překonal požadovanou hranici 70 metrů.

Svěřenec Jana Touše se v deštivých podmínkách blýskl výkonem 73, 01, což znamenalo nejen překonání limitu, ale také zlepšení osobního rekordu o 4,5 metru. Tento výkon ho aktuální řadí na skvělé 7. místo průběžných světových tabulek. Jáchym se díky tomu představí na Mistrovství světa junioru v Peru, které se uskuteční na konci prázdnin, v termínu 26. - 31. 8. 2024.

Jáchym Sádovský atletika

Oběma atletům moc blahopřejeme a budeme držet palce!

Nezapomeňte sledovat naše sociální sítě, ať vám neuniknou aktuální informace.