Stříbro z víceboje pro Vícha, chodecký bronz pro Gdulu

Ikona kalendář

11.2.2024 - neděle

Trio atletů Hvězdy Pardubice se o víkendu představilo na HMČR ve vícebojích a chůzi, které se konalo v pražské Stromovce. Kvalitní výkony přeměnili v medaili Milan Vích a Lukáš Gdula. Simona Ručová brala páté místo mezi vícebojařkami.

Vícebojařskou parádu předvedl v sobotu a v neděli junior Milan Vích. Do závodu nastupoval s několika individuálními osobáky z letošní halové sezóny, ovšem bez absolvovaného víceboje. Obhájce loňského dorosteneckého bronzu se již od začátku vezl na vlně osobních rekordů. Nejprve si nejlepší výkon zlepšil na šedesátce a pokračoval také v dálce a tyčce. V součtu z toho byl výborný osobní rekord 5483 bodů a stříbrná medaile. Před Milana se dostal pouze Tomas Järvinen, který složil nový národní rekord juniorů v halovém sedmiboji.

V neděli se na start MČR postavil Lukáš Gdula na trati 5000 metrů chůze. Zkušený závodník navazoval na bronz a stříbro z předchozích dvou ročníků, a i letos se mu zadařilo. Výkonem 21:03.75 si došel pro bronzovou medaili, když nestačil pouze na Víta Hlaváče a Adama Zajíčka.

Další pětiboj má za sebou Simona Ručová. Do závodu nastupovala jako druhá žena českých pětibojařských tabulek a teda jako jedna z favoritek na zisk medaile. V závodě předvedla dva osobní rekordy, když zaběhla 60m překážek za 8.91 a vyrovnala svůj nejlepší výkon ve výšce (176). Ženy však předvedly vyrovnanou soutěž, a i přes dobré výkony z toho pro Simču bylo 3884 bodů a konečné páté místo.

Děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu!

milan vích víceboj

Foto: Jan Houska.