Ručová, Vích a Gdula míří na MČR ve vícebojích a chůzi

Ikona kalendář

8.2.2024 - čtvrtek

Společné halové mistrovství ve vícebojích a chůzi hostí druhý únorový víkend pražská Stromovka. O vícebojařské medaile budou usilovat Simona Ručová s Milanem Víchem. Cenný kov v chůzi bude obhajovat Lukáš Gdula.

Ze zajímavé pozice nastupuje do závodu žen-vícebojařek Simona Ručová. V lednu si na Strahově vytvořila osobní rekord 3951, který jí řadí na druhé místo letošních národních tabulek a na vedoucí Annu Kerbachovou jí schází pouze 41 bodů. V letošní halové sezóně si zlepšila osobní rekordy také v individuálních disciplínách, což jí řadí mezi jednu z adeptek na zisk republikové medaile.

Mezi medailové kandidáty se řadí také junior Milan Vích, který navazuje na loňský medailový úspěch, který získal v dorosteneckém sedmiboji. Letos sice zatím neabsolvovat kompletní víceboj, ovšem zlepšil si osobní rekordy v dálce, kouli a také na hladké šedesátce i šedesátce s překážkami.

S medailovými ambicemi se v neděli na start pětikilometrového chodeckého závodu postaví Lukáš Gdula. V loňském i předloňském ročníku halového MČR v chůzi získal medaili a stejně jako v minulých ročnících mu největším soupeřem bude kladenský Vít Hlaváč.

Držíme palce!

Simona Ručová atletika