HVĚZDA PARDUBICEPŘEDSTAVUJEME VÁM ATELTICKÝ ODDÍL HVĚZDA PARDUBICE

 

se sídlem na Městském atletickém stadionu (na sídlišti Dukla).

 

 

Atletika patří v současné době mezi nejúspěšnější sporty pardubického kraje. Hvězda Pardubice je s výrazným odstupem nejúspěšnější a nejpočetnější východočeský atletický oddíl, neboť v jeho řadách je v současné době přes 1100 členů. Z toho je na 780 dětí do 15 let. Ale ani s tím se nechce spokojit a chceme růst. Sportovní přípravu těchto atletů zajišťuje 24 trenérů a na 50 rozhodčích se podílelo na úspěšné organizaci a průběhu soutěží.

V rámci oddílu funguje Sportovní středisko (SpS), do kterého bylo letos zařazeno opět velké množství nejmladších sportovců, z nichž někteří, ti nejúspěšnější, byli zařazeni do Sportovního centra mládeže (SCM) či zdárně absolvovali přijímací zkoušky na sportovní gymnázium. Část atletů ve věkové kategorii 15 – 19 let je, díky své skvělé výkonnosti, zařazena do SCM, zde má Hvězda Pardubice zpravidla největší počet sportovců z Pardubického kraje. Zástupci našeho oddílu figurují i v nejvyšší složce péče o vrcholové atlety, tj. v resortních střediscích.

 

                                              

 

 

Jsme velmi pyšní, že se naši atleti i odchovanci letos opět reprezentovali na vrcholných akcích roku. Např. Olympijské hry, Mistrovsví světa i Evropy juniorů.

V rámci českých šampionátů náš oddíl získal v roce 2021 celkem 7 zlatých, 7 stříbrných a 7 bronzových medailí, celkový zisk 21 cenných kovů řadí Hvězdu Pardubice mezi nejlepší české oddíly. K tomuto výčtu přidali atleti Hvězdy ještě celou řadu cenných finálových umístění.

Do soutěží družstev přihlásila Hvězda v roce 2021 celkem 13 kolektivů, z nichž „A“ družstvo mužů bojovalo v extralize, nejvyšší české atletické soutěži družstev. „B“ družstvo mužů a družstvo žen se představilo ve 2. lize. Mládežnická družstva opět velmi dobře reprezentovala a junioři se dokonce představili na Mistrovství ČR. Dařilo se i žactvu, které je vždy v popředí svých soutěží a starší žáci nás také reprezentovali na Mistrovství Čech družstev.

Během každé sezóny uspořádá oddíl atletiky na 30 soutěží pro všechny věkové i výkonnostní kategorie závodníků. Atleticky nejkvalitnější akcí je nesporně Pardubický atletický mítink, který opět sklidil velmi kladné hodnocení jak ze strany závodníků, tak i z řad funkcionářů Českého atletického svazu. K dalším významným akcím patřil 51. ročník běžeckého závodu Desítka Hvězdy Pardubice, letos v rámci tohoto závodu proběhl již pátý ročník Dětského dne s atletikou. Účast přes 300 dětí, které si vyzvedly hrací kartu, svědčí i přes koronavirovou pandemii, o zájmu dětí i veřejnosti o sportovní aktivity. Velká cena v hodu břemenem byla v roce 2021 zrušena. Atletickou sezónu vždy úspěšně uzavírá Mikulášský běh. Oddíl však pořádá i další závody regionálního charakteru: Veřejné závody, Středoškolské poháry, Poháry rozhlasu pro základní školy, Štafetové poháry, ale i další soutěže.

V krátkosti jsme Vám představili náš atletický oddíl. Na přiložených materiálech Vám předkládáme další informace, týkající se nabídky možné reklamní spolupráce.

 

          

 

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI