HVĚZDA PARDUBICE


 

Je silniční běh na 10 km se startem i cílem na dráze Městského atletického stadiónu, jehož trať vede ulicemi sídliště Dukla. V posledních letech se této běžecké akce účastní vždy na 150 závodníků všech věkových kategorií z celé republiky. Pravidelným termínem konání je 8. květen, v roce 2020 proběhne již 50. ročník. Tento běh byl dříve známý pod názvem Běh osvobození, Vinařský půlmaraton a následně Patnáctka Hvězdy, v roce 2020 se již pošesté poběží desetikilometrová trať. Na startu nastupují sportovci všech věkových i výkonnostních kategorií a vždy není nouze o kvalitní výkony.

Letos se v rámci tohoto dne opět uskuteční i Dětský den s atletikou. A věříme, že pro účastníky vytvoříme pěkný závod se skvělou atmosférou. 

 

     

 

V rámci silničního běhu je pořádán LIDOVÝ BĚH pro neregistrované a příchozí, jeho trať má délku 1,8 km a vede ulicemi sídliště Dukla, start i cíl je na dráze Městského atletického stadionu. Tento závod je vypsán pro jednotlivce i školní kolektivy, v loňském roce se zúčastnilo přes 100 běžců.

 

Dále proběhne na dráze atletického stadionu BĚH RODIČŮ S DĚTMI, v délce 400 m (jedno kolo na atletické dráze). Tento běh je velmi oblíben a uplynulý ročník měl nebývalou účast, když první běžci probíhali polovinou trati, na startu stále ještě byli noví startující. V cíli obdrží minimálně prvních 60 dětí drobný dárek. 

 

Časový harmonogram:

10.00 h = „Lidový běh“ – trasa na okruhu 2,5 km

13.00 h = „Běh pro rodiče s dětmi“ – 400 m na dráze Městského atletického stadiónu

14.30 h = „Desítka Hvězdy Pardubice“ – silniční běh na 10 km 

 


 2018

       

 


 

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI