HVĚZDA PARDUBICEPŘEDSTAVUJEME VÁM ATELTICKÝ ODDÍL HVĚZDA PARDUBICE

se sídlem na Městském atletickém stadionu (na sídlišti Dukla).

 

Atletika patří v současné době mezi nejúspěšnější sporty pardubického kraje. Hvězda Pardubice je s výrazným odstupem nejúspěšnější a nejpočetnější východočeský atletický oddíl, neboť v jeho řadách je v současné době 618 členů. Ale ani s tím se nechce spokojit a chceme růst. Sportovní přípravu těchto atletů zajišťuje 18 trenérů a na 50 rozhodčích se podílelo na úspěšné organizaci a průběhu soutěží.

V rámci oddílu funguje Sportovní středisko (SpS), do kterého bylo letos zařazeno celkem na 200 nejmladších sportovců, z nichž někteří, ti nejúspěšnější, byli zařazeni do Sportovního centra mládeže (SCM) či zdárně absolvovali přijímací zkoušky na sportovní gymnázium. Část atletů ve věkové kategorii 15 – 19 let je, díky své skvělé výkonnosti, zařazena do SCM, zde má Hvězda Pardubice zpravidla největší počet sportovců z Pardubického kraje. Zástupci našeho oddílu figurují i v nejvyšší složce péče o vrcholové atlety, tj. v resortních střediscích.

 

                                             

 

Jsme velmi pyšní, že se naši atleti letos opět reprezentovali na vrcholných akcích roku. Např. Mistrovsví světa dospělých či Mistrovství Evropy do 22 let.

V rámci českých šampionátů náš oddíl získal v roce 2017 celkem 13 zlatých, 10 stříbrných a 8 bronzových medailí, celkový zisk 31 cenných kovů řadí Hvězdu Pardubice mezi nejlepší české oddíly. K tomuto výčtu přidali atleti Hvězdy ještě celou řadu cenných finálových umístění.

Do soutěží družstev přihlásila Hvězda v roce 2017 celkem 15 kolektivů, z nichž nejvýše bojovala „A“ družstva mužů a žen a to v extralize. „B“ družstvo mužů i žen představilo ve 2. lize. Mládežnická družstva juniorek a juniorů jsou tradičními účastníky Mistrovství Čech a již nyní můžeme říci, že junioři a juniorky mají letos velmi dobrou sezónu a představili se i na Mistrovství České republiky. Také žactvo je v popředí svých soutěží a starší žáci nás dokonce reprezentovali na Mistrovství ČR.

Během každé sezóny uspořádá oddíl atletiky na 30 soutěží pro všechny věkové i výkonnostní kategorie závodníků. Největší akcí je nesporně Pardubický atletický mítink, který letos opět sklidil velmi kladné hodnocení jak ze strany závodníků, tak i z řad funkcionářů Českého atletického svazu. K dalším významným akcím patřil 47. ročník běžeckého závodu Desítka Hvězdy Pardubice, letos jsme v rámci tohoto závodu poprvé přichystali Dětský den s atletickou a účast téměř 700 dětí svědčí o její kvalitě. Také Velká cena v hodu břemenem, kde proběhl již 40. ročník má svoji tradici. Atletickou sezónu vždy úspěšně uzavírá Mikulášský běh v Dukelském lesoparku. Oddíl však pořádá i další závody regionálního charakteru: Veřejné závody, Středoškolské CORNY poháry, Poháry rozhlasu pro základní školy, Štafetové poháry, ale i další soutěže.

V krátkosti jsme Vám představili náš atletický oddíl. Na přiložených materiálech Vám předkládáme další informace, týkající se nabídky možné reklamní spolupráce.

 

          

 

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI