HVĚZDA PARDUBICE

Zpět na výpis článků

TŘI REPUBLIKOVÉ TITULY DO HVĚZDY PARDUBICE.

Publikováno 24.02.2020

O víkendu 22. – 23. února se v ostravské hale ve Vítkovicích konalo Mistrovství České republiky v halové atletice dospělých a velmi nás těší, že atleti Hvězdy Pardubice zde byli opravdu vidět.

Na dvoudenním českém šampionátu se nakonec představila šestice našich sportovců a jejich vystoupení bylo velmi dobré. Většina z nich předvedla nové osobní rekordy nebo alespoň výkony tohoto roku a v celkové bilanci jsme získaly tři zlaté medaile.

Nejvíce zazářila naše sprinterská hvězda Lada Vondrová. Nejprve velmi hladce a skvělým časem postoupila ze sobotního rozběhu na 400 metrů, a to v novém osobním halovém rekordu 52,12 s. V neděli ji však čekal náročný program, který zahájila rozběhem na 200 metrů. I zde se jí však skvěle dařilo a nejen že si vylepšila osobní rekord na této trati, ale její čas 23,77 s je i nejlepším letošním českým výkonem. Finálový závod běhu na 400 metrů byl také v její režii, hned od startu do toho šla naplno a cíl proťala ve skvělém čase 51,82 s. Tento výkon je nyní novým rekordem mistrovství ČR a vynesl ji na úžasné čtvrté místo letošních světových halových tabulek! Jen 30 minut po jejím skvělém představení na čtvrtce ji čekal finálový běh na 200 metrů. Podařilo se jí na setinu zopakovat čas z rozběhu a to jí zajistilo druhou zlatou medaili.

Velmi se dařilo také trojskokanu Jiřímu Vondráčkovi, pokusem dlouhým 15,37 metrů si ve čtvrté sérii řekl o vítězství a soupeři již nedokázali odpovědět. Vybojoval si tak svůj již 4. halový titul mistra ČR. Jiří Vondráček se představil ještě i v dálkařské soutěži, kde si vylepšil své sezónní maximum na 7,10 metrů a to mu vyneslo celkově 7. příčku.

Do finálových bojů se probojovali však i další atleti Hvězdy Pardubice.

Koulař Jan Touš získal šestou příčku, když předvedl nejlépe 16,43 metrů. Velmi dobře si vedla běžkyně Barbora Zoubková, která se představila na trati 3 000 metr, při svém premiérovém startu na halovém šampionátu dospělých si dokázala vylepšit osobní maximum na 10:15,40 min a vybojovat si tak sedmou pozici. Dařilo se i Janu Kalousovi, který nejprve dokázal postoupit z rozběhu na 800 metrů a ve finále této trati si zvládl ještě vylepšit svůj osobní rekord na 1:52,74 min, to mu vyneslo osmé místo. Pěkné výkony předvedl i sprinter Jan Volejník, na trati 400 m si vylepšil osobní maximum na 49,18 s, což v nabyté konkurenci stačilo na 11. příčku. K tomu přidal ještě 14. místo v běhu na 200 metrů (22,62 s).