HVĚZDA PARDUBICE

Zpět na výpis článků

MLADÍ ATLETI HVĚZDY PARDUBICE NA ŽÁKOVSKÉM ŠAMPIONÁTU.

Publikováno 02.03.2020

Na přelomu února a března se v pražské hale Otakara Jandery konalo Mistrovství České republiky v halové atletice pro kategorii žactva. Mladí atleti Hvězdy Pardubice dokázali vybojovat několik finálových umístění.

Nejlépe z pardubických závodníků se dařilo Elišce Koletové, která se nejprve dokázala probojovat z rozběhů na 800 m a ve finálovém běhu si vylepšila svůj osobní rekord na 2:18,90 min, to ji vyneslo na čtvrtou příčku a z Prahy si tak odvezla pomyslnou bramborovou medaili.

Do finálových bojů se podívala i Daniela Vacková na trati 60 metrů překážek. V rozběhu si vylepšila své osobní maximum na 9,08 s a pohodlně postoupila mezi osm nejlepších. Ve finálovém běhu jí trochu došly síly a byl z toho čas 9,20 s a šesté místo. K tomu přidala ještě 18. pozici na hladké šedesátce, když cílem proběhla v čase 8,20 s.

Finalistou se stal i Miroslav Sekot, který si také zlepšil osobní maximum. Ve vrhu koulí předvedl pokus dlouhý 12,87 metrů a díky tomu mu náleží sedmá pozice.

Na 14. příčce se v běhu na 800 metrů umístil Martin Zeman, když si dokázal vylepšit osobní maximum na 2:12,79 min. Jeho bratr Daniel obsadil na stejné trati za čas 2:15,92 min 22. místo.

Štafeta žáků Hvězdy Pardubice ve složení Tomáš Rezek, Daniel Zeman, Martin Zeman, Vojtěch Prášek, zvládla svoji trat 4 x 200 metrů v čase 1:41,99 min a to stačilo na 16. místo.