HVĚZDA PARDUBICE

Zpět na výpis článků

JANA KÁRNÍKOVÁ 2 KRÁT ZLATÁ NA VETERÁNSKÉM HALOVÉM ŠAMPIONÁTU

Publikováno 13.03.2019

V sobotu 9. března proběhlo v Jablonci nad Nisou veteránské mistrovství České republiky v atletice. Toto mistrovství uzavřelo národní halové šampionáty.  A nyní se již všichni atleti mohou připravovat na letní sezónu.

Na veteránské mistrovství ČR odjelo z Hvězdy Pardubice sedm statečných. Na nejvyšší příčky vystoupala dle očekávání koulařka Jana Kárníková. Představila se ve své hlavní disciplíně vrhu koulí, kde předvedla 14,88 m a získala tak zlatou medaili. Jana Kárníková startovala i v hodu diskem, kde také zvítězila pokusem dlouhým 40,30 m.  V obou disciplínách zvítězila se značným odstupem a jak vidí své vystoupení vystoupení na veteránském šampionátu sama atletka?

„Byla to pro mne na Mistrovství ČR v této věkové kategorii premiéra, ale byl to závod jako každý jiny. Po přepočtu výkonů dle veteránských tabulek odpovídá můj koulařský výkon hodnotě 16,08 m. to je hodnota, na kterou sem bývala dříve zvyklá, tak je to docela fajn pocit. Ale po pravdě jsem ze svého výkonu trochu zklamaná, očekávala jsem výkon okolo 15,50 m. Při druhém pokusu jsem si podvrkla prsty na pravé ruce a pak už jsem se do žádného pokusu pořádně netrefila. Uvidíme, jestli se mi podaří vyladit formu na konec března, kdy mě čeká halové mistrovství světa. Tam bych chtěla předvést svůj nejlepší halový výkon.“

Další cenný kov, tentokráte bronzový, vybojovala v běhu na 200 m Leona Lukášová. Ve sprintu na 200 m obsadila třetí příčku v čase 30,36 s, k tomu přidala ještě 5. místo na trati 60 m za 9,11 s. Těsně pod stupni vítězů skončil Jakub Mrklovský, čtvrtou příčku získal ve skoku dalekém za pokus dlouhý 5,94 m. Jakub Mrklovský se představil i v trojskoku, kde za výkon 11,63 m bral šesté místo. Pátá příčka patří Pavlu Šimonkovi, který na trati 3000 metrů zaběhl čas 12:00,82 min. K tomu přidal osmou příčku za trojskok (8,91 m) a dvanácté místo v běhu na 800 m (2:44,51 min). Mezi finalisty se na osmou příčku probojoval Josef Vondra v běhu na 800 m za čas 2:25,09 min. 13. místo vybojoval ve vrhu koulí Josef Morkes za pokus 8,53 m. Ve sprintu na 60 m se představil Jiří Vondřejc, který časem 7,80 s obsadil 14. příčku.